Berani skolili Vítkovice, rozhodl zkušený Jiří Marušák

Hokejisté HC PSG Zlín vyhráli v utkání 35. kola Tipsport extraligy nad týmem HC Vítkovice Steel 3:1 a připsali si již šestou výhru v řadě na domácím ledě. Přímý souboj o desítku zaručující vyřazovací boje v play off rozhodly přesilové hry, které režíroval nejstarší hokejista na ledě Jiří Marušák.

Všechny branky padly ve druhé třetině a shodně v početní výhodě. Zlín šel do vedení v 26. minutě zásluhou Petra Holíka, ale hosté srovnali stav tečí navrátilce Rostislava Olesze. Poté úřadoval čtyřicátník Jiří Marušák, který přidal dvě přesné trefy. Vítkovice hrály v závěru více než dvouminutovou power play, ale nedokázaly zkorigovat nepříznivý stav. Tým trenéra Vlacha odskočil od Ostravanů již na rozdíl šesti bodů a pojistil si pozici v elitní desítce. Tým PSG Zlín hraje v pátek 15. ledna v Hradci Králové.