Den otevřených dveří, historickým autobusem na Klečůvku

Den otevřených dveří Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice se stal oblíbenou akcí, kterou každoročně vyhledávají tisíce lidí. Letos se uskuteční v sobotu 10. června. Atraktivitu dni dodává spojení s výjezdy do areálu Státního okresního archivu na Klečůvce, kde bude připravený program připomínající 25. výročí založení Městské policie Zlín.

VZ0517_04_dszo 1

Dny otevřených dveří s programem pro mladé i starší, dopravní odborníky i laiky, pořádá Dopravní společnost od roku 2004. Brána vozového depa bude otevřena návštěvníkům od 9 do 16 hodin. Na lince mezi vozovnou a obratištěm Sportovní hala budou jezdit v půlhodinovém intervalu historické trolejbusy a autobusy, druhá mimořádná autobusová linka povede až k zámku na Klečůvce, kde má sídlo zlínský Státní okresní archiv, který ve stejný den pořádá svůj den otevřených dveří.

V areálu vozového depa na Podvesné čeká návštěvníky prohlídka dispečinku, prohlídka vozidel, dílen, technického zázemí, průjezd myčkou, ale také hry a soutěže pro děti, občerstvení, nafukovací balonky a živá hudba.