Divadlo hlásí rekordních 150 000 diváků

Rekordní rok má za sebou Městské divadlo Zlín. V roce 2017 si do něho našlo cestu téměř 150 000 diváků, což je o 13 000 více než v roce předešlém. Výrazně vzrostl i počet sezonních, kuponových a ročních předplatitelů. V roce 2017 mělo divadlo ve všech skupinách celkem 7 643 klasických i kuponových abonentů. Do divadla tak ve Zlíně chodí víc lidí, než na extraligový hokej.

MDZ

„Je to pro nás jako vyhrát olympiádu. Takový úspěch se nebude opakovat,“ komentoval ředitel divadla Petr Michálek. „Těší nás, že nárůst předplatitelů je velmi výrazný u školních odpoledních představení. Velký úkol do dalších sezon bude si právě tyto diváky udržet,“ doplnila šéfka úseku vnějších vztahů Blanka Kovandová.

Rok 2017 divadlu přinesl i další významné události a úspěchy. Za jeden z nich divadlo vděčí nekorektnímu kabaretu Ovčáček čtveráček. Derniéru přenášely stovky kin po celé zemi a ujít si ji nenechalo 17 652 návštěvníků, čímž padl dosavadní rekord Divadla Járy Cimrmana. Druhý díl, tingl-tangl Ovčáček miláček, se dočkal podobného osudu a v kinech ho vidělo přes 11 000 diváků. Tato čísla se samozřejmě do návštěvnosti divadla nezapočítávají.

Role Vivien v inscenaci Srpen v zemi indiánů přinesla Janě Tomečkové úzkou nominaci na prestižní Cenu Thálie. V létě zlínské divadlo už podruhé za sebou zvítězilo na mezinárodním divadelním festivalu V4 v maďarském Vácu. Inscenace Mezi nebem a ženou získala hlavní cenu poroty.

Společnost prenosydokin.cz natočila derniéru Žítkovských bohyní. Promítat ji bude na jaře 2018 v kinech nejen u nás, ale v celé střední a východní Evropě.