Máte rádi kávu? Užijte si Kávafest

Každé ráno se na ni těšíte. Vstáváte a už si vaříte vodu a chystáte oblíbený hrníček. Můžete vynechat běhání, venčení psa nebo snídaní. Ale ji nikdy. Protože je prostě váš životabudič. A takových, jako jste vy, je mnoho. Právě proto vznikl svátek zasvěcený kávě, KávaFest.

kavafest1

Festival Kávafest 2017 se bude ve Zlínském kraji konat ve dnech 1. až 7. října. Letos se do akce zapojilo na 27 kaváren. Novinkou budou capingy – řízené degustace káv a kavárenská soutěž ve formě kávových pasů. Milovníci kávy tak budou moci sbírat razítka kaváren zapojených do festivalu a ti nejaktivnější získají některou z věcných cen.

Oslavy kávy vyvrcholí 21. října Dnem kávy ve Zlíně na zámku. Zde budou připraveny stánky regionálních pražíren, dodavatelů kávy i místních kaváren. Návštěvníci se mohou těšit také na kávové přednášky profesionálů v dopoledním a opakujícím se odpoledním bloku i na ochutnávky a degustace káv připravených různými způsoby. Vstupné na akci je stejné jako loni, tedy 50 korun. Bezplatně je zajištěn pitný režim ve formě vody v barelech. V ceně vstupného je i celodenní vstup na všechny přednášky.

Kávafest láká každoročně k návštěvě nejen milovníky kávy, ale i ty, kteří s černým povzbuzujícím mokem teprve začínají a chtějí svou vášeň posunout kousek dál. Hlavní myšlenkou akce je podpora a zvyšování kávové kultury v regionu a propagace kavárny jako místa, kam by lidé měli chodit na kávu, a to nejlépe každý den, v každý okamžik, kdy si chtějí užít chvíle klidu a pohody.

Kavárny zapojené do kavárenského festivalu mohou (ale není to podmínka) připravit pro své hosty něco nad rámec běžného provozu. Může to být například ochutnávka nové zajímavé kávy, dezertu, či kávová přednáška. Fantazii kavárníků se meze nekladou…

Více informací najdou zájemci na www.kavafest.cz a na Facebooku.

Navštěvujte zapojené kavárny, sbírejte razítka a hrajte o ceny

Při návštěvě podniku zapojeného do KávaFestu (kavárna, cukrárna – viz Seznam kaváren zapojených ve Zlínském kraji) požádejte obsluhu o razítko do Kávového pasu. Čím více razítek jednotlivých zapojených podniků se vám podaří nasbírat, tím větší je šance na vaši výhru.

Razítka sbírejte od 1. do 7. října 2017. Originál Kávového pasu, doplněný o vaše kontaktní údaje (jméno, adresa, kontaktní e-mail, telefon) pak zašlete poštou na adresu redakce: Štamgast&Gurmán, Jaroslav Střecha, Tečovice 340, 763 02 Zlín 4 nebo skenovaný (ofocený) originál Kávového pasu doplněný o vepsané vaše kontaktní údaje pošlete na e-mail: j.strecha@stamgastagurman.cz

Kávové pasy s nejvíce razítky podniků vyhrávají! Při rovnosti počtu razítek rozhoduje o pořadí termín doručení Kávového pasu do redakce. Kávový pas obdržíte v zapojených kavárnách a je také ke stažení na www.kavafest.cz

Výhry:
1. – 3. místo: jednodenní pobyt v hotelu v Luhačovicích se snídaní
4. – 13. místo: dárkové balíčky (káva, hrníčky, poukazy)

kavafest 1