Mikuláš Rally ukončí závodní sezonu

Oblíbená Mikulášská rally ve Slušovicích opět uzavře sezonu českého rallysportu. Letošní osmý ročník se pojede v sobotu 2. prosince pod názvem CBS Crabosped Mikuláš Rally Forever 2017. Závěrečná soutěž zapsaná v kalendáři Autoklubu České republiky se uskuteční jako volný podnik charakteru exhibice.

VZ1117_10_MIKULAS 2016 - FOTO 16

Pořadatelé z Rallysprint klubu v AČR Podkopná Lhota připravili trať ve stejné podobě, jako v předchozích letech, měří celkem 63 kilometrů a obsahuje pět rychlostních zkoušek na dvou úsecích s názvy Dostihovka okruh a Fagus Lípa v celkové délce 29 kilometrů.

Mikuláš Rally s centrem ve Slušovicích je každoročně tradičním rozloučením s rallyovou sezonou. Nejinak tomu bude i při letošním osmém pokračování. „Soutěž si získala mezi týmy a fanoušky značnou oblibu a už má vybudovanou za předchozí léta pevnou tradici. Vycházíme opět z osvědčeného modelu harmonogramu soutěže a stavby tratě z minulých ročníků. Diváci se mohou těšit opět na atraktivní průjezdy na okruhu kolem dostihové dráhy ve Slušovicích i klasickou erzetu z Lípy přes Zádveřice do Slušovic,“ pověděl Josef Minařík, předseda organizačního výboru a pokračoval.

„Změnili jsme přejezdovou trasu, když z rychlostní zkoušky Fagus Lípa pojedou soutěžní vozy přes Neubuz a letiště Bílá Hlína, abychom se vyhnuli slušovickému náměstí, kde bude souběžně probíhat jarmark,“ dodal Minařík.

Během sobotního dopoledne se uskuteční technické přejímky, letos proběhnou opět v dílnách Minařík Racing v Nových Dvorech a pak od 7 do 10.30 hodin seznamovací jízdy. Výdej itinerářů začne v pátečním večeru v penzionu Kopná v Podkopné Lhotě a bude pokračovat během sobotního rána v prostorách ředitelství rally umístěném opět v nové administrativní budově firmy Fagus v Nových Dvorech, u bývalé banky, v blízkosti servisní zóny. Ta bude umístěna na zpevněných prostorách v areálu firem Fytos, AB a Zaremba. „Byl otočen průjezd servisem, výjezd je umístěn na parkovišti u firmy Greiner v Nových Dvorech. Kontrolu přeskupení najdeme na točně u nového AB ve směru z Nesňálovy louky,“ upřesnil Minařík. První vůz vyjede na trať v 11.30 při výjezdu ze servisního parkoviště, cíl soutěže je situován při vjezdu do uzavřeného parkoviště u firmy Gazel v Nových Dvorech v 15:36.

Slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen proběhne tradičně „v sudu“, v Derby clubu sudu u dostihové dráhy ve Slušovicích. Vyhlášení moderují herci Lukáš Langmajer a Karel Zima. Propustnost tratě činí 80 posádek, přičemž uzávěrka přihlášek pro soutěžící je v pátek 24. listopadu.

„Počítáme s přihlášením zhruba šedesáti posádek, spokojeni budeme s padesátkou vozů na startu. Co se týče vozového parku, mohou startovat všechna vozidla, co mají platnou homologaci a prošla povinným jarním testováním. Zkrátka od soudobých vozů až po historické vozy,“ upřesnil Josef Minařík, šéf organizačního výboru.

Další informace najdete na internetové adrese www.rallysprintkopna.cz a www.autosport.cz. Na webových stránkách si také mohou soutěžící stáhnout přihlášku a najdou tam další organizační informace.

Foto: Zlin press – Jiří Zaňát