Obránce Jakub Ferenc podepsal ve Zlíně smlouvu na dva roky

Osmadvacetiletý bek Jakub Ferenc bude další dvě sezony hrát v extraligovém týmu Aukro Berani Zlín. Odchovanec přerovského hokeje podepsal s vedením zlínského klubu smlouvu do 30. dubna 2020, zároveň došlo i k převodu hráčských práv. Řízný bek působí v letošní sezoně v extralize formou hostování z prvoligového týmu HC Zubr Přerov.

FERENC - PORTRET

Urostlý obránce (200 cm, 98 kg) si odbyl premiéru v extralize na jaře letošního roku při zápasech Zlína v play out. V letošní sezoně nastupuje pravidelně v zadních řadách Beranů, kde odehrál 25 utkání. „Mám radost, že jsem zlínské vedení a trenéry přesvědčil, že patřím do týmu. Zároveň je potřeba poděkovat organizaci HC Zubr Přerov za předchozí dvě sezony, které mě hodně pomohly, a kdy jsem dostal velký prostor výkonnostně růst a propracovat se extraligy. Měl jsem i štěstí, neboť po zranění Davida Noska se uvolnilo místo v sestavě. Důvěra trenérů mě velmi těší a doufám, že ji splatím svými výkony ve zlínském dresu,“ řekl Jakub Ferenc, který v extralize odehrál 30 zápasů a zaznamenal 6 asistencí. Během dvou sezon ve WSM lize nastoupil v dresu Přerova ke 110 zápasům a získal 32 bodů za 10 branek a 22 asistencí. Ferenc, který se narodil ve slovenské Levoči, působil jednu sezonu v nižší lize ve Finsku (JYP-Akatemia Jyväskylä) a hrál rovněž v Tychy, kde slavil na jaře 2015 polský titul.

„Jakub prokázal nesporné extraligové kvality. Je to velmi platný hráč a má skvělé fyzické parametry. Navíc je to pravák, kterých není dostatek. Stálou výkonnost potvrdil v dosavadním průběhu sezony a počítáme s ním s výhledem na nejbližší extraligové sezony,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér Aukro Berani Zlín.

Zlínský hokejový klub má velmi dobrou partnerskou spolupráci s přerovským hokejem, která je prospěšná pro obě strany. „Příklad Jakuba je velkou motivací pro přerovské hokejisty v první lize. Svědčí o tom, že poctivou prací se dá i v pozdějším hokejovém věku propracovat do nejvyšší soutěže. Přejeme mu hodně zdaru a úspěchů v extralize,“ uvedl Pavel Hanák, sportovní manažer hokejistů Přerova.