Okouzlující kalendář Magický Zlín 2018

Fotograf Josef Řezníček, známý pod uměleckou zkratkou Jsf Abb, vydal další kalendář fotografií z cyklu Magický Zlín. I tentokrát se mu daří zachytit kouzlo míst, která by mnozí minuli bez povšimnutí.

VZ1217_04-05_Návštěvnice vernisáže výstavy v budově NWT si odnášejí první z kalednářů Magický Zlín 2018. Foto - Jsf Abb

Bez fotoaparátu ho v ulicích prakticky nepotkáte, k dispozici má už tisíce fotografií města a jak sám přiznává, není vůbec lehké dvanáct z nich do kalendáře vybrat.

Kalendář Magický Zlín 2018 obsahuje včetně titulní strany třináct barevných fotografií 47 krát 34 centimetrů. Je vytištěný na matném křídovém papíře za použití unikátní technologie takzvaného dosvitového efektu, díky němuž některé motivy na titulní stránce fosforeskují ve tmě.

„Chtěl bych velmi upřímně poděkovat, všem těm, bez kterých by tento kalendář nebyl, čím je. Myslím si ale, že největší poděkování patří tomuto překrásnému a magickému místu k žití. Takže díky, Zlíne,“ vzkazuje Josef Řezníček.

V minulých letech byl Magický Zlín oceněn jako Kalendář roku 2014 v soutěžǐ časopisu Typografia a získal také zvláštní cenu společnosti CzechTourism.

Výstavu autorových velkoformátových fotografií můžete do konce února navštívit ve foyer sídla NWT v bývalém silu v Prštném.