Oprava Mostní začíná, obyvatele Letné čekají perné měsíce

Stavební práce na rekonstrukci ulice Mostní na Letné začnou v pondělí 3. srpna. Už tento týden rozmístili silničáři provizorní dopravní značky a začalo platit zjednosměrnění ulice Bratří Sousedíků směrem od Podhoří ke sportovní hale.

DSC_0002

Omezení potrvají až do konce června příštího roku.

Stavba je rozdělena na čtyři úseky:
1. úsek (Čiperova – Vysoká) – 3. srpna 2015 až 10. listopadu 2015
2. úsek (Randýskové – Topolová) – 15. září 2015 až 30. listopadu 2015
3. úsek (Topolová – ZŠ Mostní) – 1. března 2016 až 20. dubna 2016
4. úsek (Vysoká – ZŠ Mostní) – 10. dubna 2016 až 30. června 2016

Po dobu uzavírky ulice Mostní budou motoristé jezdit po objízdné trase. Povede po třídě Tomáše Bati ve směru na Podhoří a po ulici Bratří Sousedíků ve směru do centra. Po této objízdné trase bude veden také náhradní provoz MHD.

Parkování na Letné

Během stavebních prací nebudou moci obyvatelé ulic Mostní a Bratří Sousedíků parkovat na svých obvyklých místech. Radnice jim proto nabízí náhradní plochy – na parkovišti pod sportovní halou je vyčleněno 53 míst, na parkoviště nad budovou magistrátu na Váchově ulici se vejde 20 automobilů, další místa budou v ulici Nerudova v místě nad Trio marketem. „Na těchto parkovištích bude možné zaparkovat na základě speciálních povolenek, které lze vyzvednout na Odboru koncepce a realizace dopravních staveb, který sídlí na Váchově ulici, čtvrté patro, kancelář 426,“ sdělil Karel Říha z magistrátu.

Pro vydání povolenky musí žadatelé doložit:
– občanský průkaz prokazující trvalé bydliště ve výše uvedených úsecích ulic nebo jiný doklad prokazující pobyt (například nájemní smlouva) ve výše uvedených úsecích ulic
– malý technický průkaz vozidla

Podrobnosti a plány rekonstrukce Mostní najdete na http://www.zlin.eu/rekonstrukce-komunikace-ulice-mostni-zlin-cl-2270.html.

DSC_0086

Jak bude během opravy jezdit linka 4?

Trolejbusová linka číslo 4 bude jezdit z Vršavy přes Náměstí Práce na točnu Antonínova. Bude mít zastávky Vršava, Januštice-tenis. kurty, Burešov, Vysoká mez, Padělky I, Cigánov, Dlouhá, Náměstí Míru, Náměstí Práce, Antonínova. Zpět pojede přes zastávku Školní.

Bude zavedena linka číslo 4x náhradní autobusové dopravy z Náměstí Práce na točnu Podhoří. Její trasa bude následující: z Náměstí Práce po tř. T. Bati na točnu Podhoří, zpět po ulici Svatopluka Čecha, po objízdné trase přes ulici Bratří Sousedíků, kolem sportovní haly na Náměstí Práce. Bude mít zastávky Náměstí Práce, Poliklinika, Zahradnická, Prštné, Svatopluka Čecha, Podhoří a na zpáteční trase Podhoří, Svatopluka Čecha, Alšova, Randýskové, Topolová, Letná-škola (přemístěné zastávky z ul. Mostní na ul. Bratří Sousedíků), Sportovní hala a Náměstí Práce.

„Na Náměstí Práce budou zajištěny přestupy z náhradní dopravy na trolejbusovou linku č. 4 ve směru Vršava. Ve směru na Podhoří bude přestup z trolejbusu č. 4 na náhradní dopravu (linka č. 4x) také na zastávce Náměstí Práce,“ upřesnil hlavní dispečer Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice Josef Polách.

Jízdní řády pro výlukový provoz jsou zveřejněny na internetových stránkách www.dszo.cz.

Jak bude ulice po rekonstrukci vypadat?

Ulice Mostní se bude rekonstruovat v délce1,1 kilometru. Dojde k jejímu rozšíření a to v průměru o tři čtvrtě metru. Kluzké a nyní už značně poškozené kostky nahradí asfalt. Křižovatky budou mírně vyvýšené, což zvýší bezpečnost chodců. Počítá se i s rekonstrukcí chodníků, ty nově pokryje dlažba o velikosti 30×30 centimetrů. Na celém úseku bude také přeloženo trolejbusové vedení.

Rekonstrukce ulice Mostní je největší letošní dopravní investicí radnice. Celkové náklady dosáhnou výše cca 55 milionů korun včetně DPH. „Původní odhady byly ještě o více než deset milionů vyšší. Stlačit se nám je podařilo díky vysoutěžení této zakázky,“ řekl radní Josef Novák a doplnil, že letos se proinvestuje 34 milionů korun, zbytek v příštím roce.

One Comment

  1. michal

    Zároveň měla být neprodleně dopravně ošetřena krajně nebezpečná zatáčka u zimního stadionu. Ponechat možnost parkování v naprosto nepřehledném úseku je pouze čekání na neštěstí….!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *