Poslední adventní neděle na hradě Malenovice

Poslední adventní neděli 20. prosince bude hrad Malenovice patřit dětem z místních škol a jejich vystoupením. Než se brány hradu zavřou k zimnímu spánku, čeká návštěvníky ještě zajímavý kulturní program.

betlem3

„V malovaném sále zazpívají členové pěveckého sboru ze Základní školy Zlín – Malenovice. V 11 hodin vystoupí pěvecký sbor Čamlíci, kde zpívají menší děti z prvníno stupně. Po obědě ve 14 hodin je vystřídají starší spolužáci ze sboru Carmina bona,“ upřesnila program adventní neděle organizátorka Milena Dvořáková z Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Děti z literárně dramatického oboru ZUŠ Zlín-Malenovice předvedou své vánoční pásmo v časech před nebo po vystoupení pěveckých sborů.

V prostorách u pokladny budou předvádět výrobu korálkových ozdob z drátků manželé Adamcovi a některé ozdoby bude možné si i zakoupit. V rámci celodenního programu budou mít návštěvníci poslední možnost si prohlédnout krátkodobou výstavu historických betlémů ze dřeva, keramiky, šustí a slámy. Prohlídkovou trasu hradem zpestřují ukázky zdobení vánočních stromků z přírodních materiálů nebo pestrobarevných peříček. Poslední adventní neděle uzavírá program roku 2015 na hradě Malenovice. Další šanci vstoupit do romantických prostor hradu dostanou zájemci až na jaře příštího roku.

Do hradu zaplatí návštěvníci běžné nebo zvýhodněné rodinné vstupné. Děti do šesti let a osoby ZTP mají vstup zdarma. Akce se koná za každého počasí.