Přijďte na autogramiádu a vyhrajte unikátní dárkový komplet trojdílné knihy Retro

Březen je Měsíc knihy a tak knihkupectví Luxor v Obchodním a zábavním centru Zlaté jablko zve na dvě akce. První je autogramiáda spisovatele a tvůrce televizního pořadu Retro Michala Petrova, který ve středu 7. března od 16 do 18 hodin osobně představí stejnojmennou trojdílnou publikaci. A v soutěži Magazínu Váš Zlín máte jedinečnou příležitost vyhrát tento dárkový komplet!

Retro_3_Box_862x390

Fronty na banány, mléko v igelitových sáčcích. Kdo sehnal bony, koupil si džíny v Tuzexu. Kdo ne, nosil obyčejné tesilky. V kinech hrály sovětské filmy a lístky byly ani ne za pět korun. Embéčka, igráčci, dovolená u Balatonu. Nejen to byla socialistická realita.

Tomu všemu se věnoval oblíbený televizní cyklus Retro, jeho autorem je novinář Michal Petrov. Na základě úspěchu pořadu autor sepsal tři výpravné knihy, které čtenáře vrací do reality socialistického Československa.

Jde o jedinečné a komplexní obrazové publikace o československém retro světě, které čtenáře vrátí do let socialistického konzumu – k věcem každodenní spotřeby, které provázely, anebo v nedostatkové socialistické ekonomice naopak neprovázely, průměrného obyvatele Československa. Pestrý obrazový doprovod umožní každému připomenout si éru čtyř dekád před rokem 1989.

Kdo je Michal Petrov? Nastoupil jako čerstvý absolvent Obchodní fakulty Vysoké školy ekonomické po převratu v roce 1989 do zahraniční rubriky tehdy ještě Československé televize. Jako její zpravodaj v Německu v první polovině 90. let zažil první vlnu takzvané nostalgie, sentimentálního stesku po fenoménech spojených se zaniklou Německou demokratickou republikou. Po sbírání zkušeností v celé řadě dalších redakcí (mimo jiné Český rozhlas, česká redakce BBC, časopis Týden) se vrátil na Kavčí hory, aby se podílel na vzniku zpravodajského programu ČT24. Této příležitosti využil i ke splnění svého snu – pokusit se alespoň částečně zmapovat socialistický konzum u nás. Je autorem úspěšného televizního cyklu Retro (oceněného v roce 2009 prestižní cenou Televizní akademie Elsa).

Další z březnových setkání s knižními autory se v knihkupectví Luxor ve Zlatém jablku uskuteční ve středu 21. března od 16 do 18 hodin. Hostem bude investigativní novinář Jaroslav Kmenta.

retro poutak 2

Soutěž

Chcete-li vyhrát unikátní trojdílný dárkový komplet Retro, napište nám, jakou další knihu kromě Retra napsal Michal Petrov. Poradíme vám ještě, že se jedná o pohádkovou knížku pro děti, která vyšla v roce 2015 v nakladatelství No Limits. Pište na e-mail info@vaszlin.cz. Odpovědi posílejte do úterý 6. března 16 hodin. Výherci obdrží knihy přímo na autogramiádě!