Přijďte na autogramiádu Jaroslava Kmenty a vyhrajte jeho poslední knihu

Březen je Měsíc knihy a tak knihkupectví Luxor ve Zlatém jablku zve na autogramiádu spisovatele a investigativního novináře Jaroslava Kmenty, který ve středu 21. března od 16 do 18 hodin osobně představí stejnojmennou trojdílnou publikaci. Během programu se uskuteční i beseda s návštěvníky. A v soutěži Magazínu Váš Zlín máte jedinečnou příležitost vyhrát nejnovější knihu Jaroslava Kmenty!

jarda_kmenta-590x340

„Proč je dobré mít v redakci Jaroslava Kmentu? Protože ho nikdo nemá rád… Tedy přesněji, nemá ho ráda drtivá většina politiků, ať zprava nebo zleva. To může být důkazem, že svou práci investigativního reportéra dělal dobře a navíc nestranně,“ napsal Robert Čásenský, šéfredaktor časopisu Reportér magazín.

Jak vznikala trilogie o podnikateli Františku Mrázkovi, jaký je Radovan Krejčíř a jaký je ve skutečnosti Andrej Babiš? Na tyto i další otázky rád odpoví investigativní novinář Jaroslav Kmenta na autogramiádě ke své poslední knize. Akce se uskuteční ve středu 21. března od 16 do 18 hodin v knihkupectví Luxor.

Kdo je Jaroslav Kmenta

Narodil se 16. února 1969 v Nymburce. Vystudoval gymnázium a pak Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy. V roce 1989 ještě jako student zakládal v Nymburce Občanské fórum. V roce 1990 byl zvolen do městského zastupitelstva v Nymburce. V letech 1990 až 1991 vydával v Nymburce týdeník s názvem Zpravodaj OF. V roce 1991 se stal redaktorem agentury ČTK. Od roku 1993 pracoval sedm let v deníku Mladá fronta DNES.
Od roku 2000 pracoval v jiných médiích – postupně prošel Zemskými novinami, deníkem Super, deníkem Impuls a časopisem Instinkt. V roce 2003 se vrátil do Mladé fronty DNES, kde působil do listopadu 2013.
Za svou kariéru napsal sedm knih. Všechny se staly bestsellery. Od roku 2005 má vydavetelství JKM.
Jeho články odhalující korupci či spojení mafie a politiky dovedly k rezignaci řadu politiků včetně premiéra Stanislava Grosse či vicepremiéra Egona Lánského, ale také ministra dopravy Víta Bárty. Kvůli knize Kmotr Mrázek II – Krakatice přijali politici náhubkový zákon, který médiím nesmyslně zakazuje zveřejňovat odposlechy.
Je jedním z průkopníků takzvané investigativní žurnalistiky v České republice. V roce 2010 získal prestižní cenu Karla Havlíčka Borovského za dlouhodobou a důslednou investigativní žurnalistiku. Tři jeho knihy obdržely certifikát Nejprodávanější faktografická kniha roku, kterou každoročně uděluje distribuční společnost Pemic a síť Rodinného knihkupectví.
Je ženatý, má dvě děti.

Soutěž

Chcete-li vyhrát nejnovější knížku Jaroslava Kmenty, napište nám, jak se tento jeho počin z loňského podzimu jmenuje. Pište na e-mail info@vaszlin.cz. Odpovědi posílejte do pondělí 19. března 21 hodin. Nezapomeňte připojit telefonní číslo, abychom Vás v případě výhry mohli kontaktovat. Ocenění obdrží knihy přímo na autogramiádě!

ZJ 1500x700_JK