Sledge hokejisté opět mistry! O titulu rozhodl Joppa v nájezdech

Zlínští sledge hokejisté v samostatných nájezdech udolali v pátek 17. března poměrem 3:2 svého soka z Pardubic a pověsili si na krk zlaté medaile. A co víc, jakožto první v historii dokázali získat putovní pohár do svého trvalého držení za mistrovský hattrick. Zlatý gól dal ve 20 hodin a 20 minut v rozstřelu Martin Joppa, gólman Molek zase všechny tři pokusy soupeřů úspěšně zlikvidoval.

_MG_4864

Úvod zápasu Lappákům podle představ nevyšel. Ačkoli měli v prvních minutách více ze hry, ve 4. minutě inkasovali. Vyhození domácí obrany zachytil na modré čáře Kvoch a svým pohotovým pokusem zaskočil Molka – 0:1. Drtivá převaha domácích pokračovala i nadále, ovšem koncovka Zlínské velmi trápila a do pauzy už další branka nepadla.

Branka Bočka byla pro LAPP zakletá i nadále. Nespočet šancí gól nepřinesl ani v prostředním dějství. Buď domácí trefovali brankovou konstrukci, nebo pro jistotu branku netrefovali vůbec.

Vše bylo o jednom gólu. Branka na 0:2 by zřejmě zápas zlomila, stejně tak ale vyrovnávací trefa mohla dodat klid na hokejky Zlína. To druhé nakonec bylo pravdou. A kdo jiný by měl vzít celou situaci na sebe, než kapitán.

Ve 38. minutě Zdeněk Hábl vyrovnal, načež za 72 vteřin svou další brankou překlopil vedení na stranu Zlína. Do konce třetí třetiny v tu dobu zbývalo něco málo přes šest minut, těsné vedení ale Lappáci neubránili. Paradoxně další chybná rozehrávka zařídila vyrovnání z hole Pavla Kubeše, která však byla teprve první střelou Mustangů ve třetí části.

Nerozhodlo ani pětiminutové prodloužení, ačkoli šancemi se taktéž nešetřilo. Fanoušci v čele s bubeníkem s kompletní bicí soupravou hnali domácí ke zlatu.

Samostatné nájezdy také dlouho neviděly gól. Až ve třetí sérii otevřel skóre domácí Martin Joppa krátkou kličkou a zasunutím puku pod ruku brankáře Pardubic. „Poradil mi zkušený Petr Stodůlka, co mám udělat, napůl gól patří jemu. Je to můj nejdůležitější gól v kariéře,“ pověděl střelec, jak se o pár sekund později ukázalo, zlatého gólu. Kapitán Mustangů Kubeš totiž v rozhodujícím momentu na Molka neuspěl.

„Jsme mistři, jsme mistři,“ zvolal kdosi při sprintu k brance domácího gólmana. Historický moment dojal nejednoho. „Jsem tvrďák, ale toto mě dostalo. Poprvé v trenérské kariéře jsem dojatý,“ řekl trenér Sedláček, který za sedm let získal s týmem čtyři tituly.