Vyhrajte nafukovací hračku z Fatry Napajedla

V Kulturním institutu Alternativa v přízemí Kolektivního domu probíhá do pátku 25. srpna výstava Retrohrátky, která představuje staré a designově zajímavé hry a hračky.

3U0A6621

Výstava je zpestřena také krásnými nafukovacími hračkami z Fatry Napajedla. Historie výroby hraček ve Fatře sahá do 50. let dvacátého století. Tehdy začal podnik ve velkém vyrábět nafukovací sedací zvířata, která si vedle igráčků nebo stavebnice Merkur našla místo v československých rodinách. Autorkou těchto nafukovacích hraček je slavná česká designérka Libuše Niklová. Stejně tak jako dalších hraček – gumových figurek nebo zvířátek s varhánkovým trupem. V současnosti se v Napajedlích nafukovací hračky opět vyrábí. Podle starých vzorů i podle úplně nových návrhů mladých designérů. Více na www.fatra.cz.

Spolu s organizací Inspirace Zlín, která výstavu pořádá, jsme připravili soutěž, ve které můžete můžete některou ze současných hraček z Fatry Napajedla vyhrát. Napište nám, s čím jste si nejraději hráli jako malí. Nejzajímavější odpovědi odměníme krásnými na nafukovacími hračkami z dílny nynějších návrhářů z Fatry. Odpovědi posílejte do neděle 20. srpna 20 hodin na email info@vaszlin.cz.

Kruhy marine 1920x400 mm lodka_regata_sikmo_Kozovi