Zlínští sledge hokejisté obhájili titul

Parádní atmosféra, krásný zápas. Superfinále ročníku 2015/2016 nakonec dokázali vyhrát domácí sledge hokejisté Zlína, kteří tak podruhé za sebou a potřetí v historii dokázali získat titul Mistra České sledgehokejové ligy. Zápas s Karlovými Vary v neděli 20. března otočili a vyhráli 2:1, přičemž ve druhé třetině se v rozmezí 36 sekund prosadil Šafránek s Palátem.

sledge

Do zápasu vstupovali jako favorité domácí, byli to však hosté, kdo měl mírně navrch. Oba celky vstoupily do zápasu opatrně a velké šance tak k vidění nebyly. První větší možnost měli v 6. minutě Zlínští, ležícího Macha ale překonat nedokázali. Na druhé straně pálil ostrými Forgo, lapačka Matouška však byla připravena. Stejně to vypadalo i pří nebezpeční střele Geiera.

Největší šanci doposudního průběhu měli Žraloci poté, co zaváhala obrana Zlína při rozehrávce. Berger při momentálním přečíslení zvolil střelu z kruhu, nejlepší brankář ligy Matoušek byl ale znovu úspěšný. Když v čase 14:13 odjel na trestnou lavici Zdeněk Hábl, zcela jistě si nepřál, aby se do hry vrátil již po třech vteřinách! Ihned po buly vypálil Michal Geier a ačkoli si na jeho pokus Matoušek sáhl, inkasování již nezabránil. Zlínští mohli bleskově vyrovnat, ale jejich nebezpečné ostřelování Machovy branky zastavila siréna.

O přestávce si domácí zcela jistě něco řekli a zásadně změnili hru. Soupeře v prostřední části jasně přehráli a po zásluze zápas otočili. Palát ještě svou střelou zblízka neuspěl, špatné střídání hostů a následnou přesilovku také Zlín nepotrestal. Srovnat mohl Stodůlka, jehož střela propadla Machovi, ale prošla těsně kolem tyčky.

25. minuta hry a přišel nejzásadnější okamžik letošní sezóny. Nejprve při přesilovce zmatek v brankovišti proměnil v gól Zdeněk Šafránek, za 36 sekund vstřelil vítězný gól střelou ihned po buly David Palát.

Žraloci potřebovali vyrovnat, proti dobře organizované hře ševců to ale bylo těžké. Ve třetí periodě vystřelili stejně jako v té druhé jenom dvakrát. Když měli domácí ve 37. minutě přesilovku, mohla být z toho málem pohroma. Do samostatného úniku se dostal Geier, Zdeněk Hábl ale předvedl svou rychlost a znemožnil soupeři dobře zakončit.

I závěr utkání stál za to. Karlovarští při závěrečné power-play dřeli, ale domácí nechybovali. 17 sekund před koncem zápasu to vřelo ještě víc. Erik Fojtík jel sám na prázdnou branku, a to poblíž střídačky Západočechů, kde někdo z hostí zasáhl do hry a hra tak byla přerušena. Domácí zřejmě měli nárok na technický gól, ten jim ale sudí nepřiznali. I tak ale Zlín závěr zvládl a mohl slavit.

Sestava Zlína: Matoušek – Julina, Z. Hábl, Fojtík, Palát, Stodůlka, Šafránek, D. Hábl, Slováček

Sestava Karlových Varů: Mach – Hrbek, Nejedlý, Wágner, M. Geier, Forgo, Berger, Karafiát, Kovářík, Haas, Schneider, Janko

Vyloučení: 1:3 Využití: 1:1 V oslabení: Bez Střely na branku: 18:13 (5:9, 8:2, 5:2) Vyhraná vhazování: 32:19

Góly a asistence: 25. Šafránek (Z.Hábl, Fojtík), 26. Palát (Fojtík) – 15. Geier (Wágner)

Nejlepší hráči utkání: Jan Matoušek (Zlín), 12 zásahů, 1 inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 92,3% – Michal Geier (Karlovy Vary), 1+0