Zoo otevřelo novozélandskou expozici

Od konce července nabízí Zoo Zlín návštěvníkům zajímavou novinku: expozici věnovanou jedinečné fauně Nového Zélandu. Rozdělená je do dvou částí. První obývají ptáci flétnáci a papoušci nestor kea, druhá se stala domovem pro ptáka druhu kivi hnědý a papoušky kakariki. Nová expozice je umístěná v blízkosti dětského koutku v dolní části zoologické zahrady.

VZ0717_04_zoo 2

Kivi hnědý je symbolem Nového Zélandu a patří k nezaměnitelným živočichům. Mimo jiné z důvodu, že je to typicky noční tvor. „Proto chceme nabídnout prohlídku novozélandské expozice s možností vidět kiviho v rámci večerních prohlídek,“ řekl Roman Horský, ředitel zoo.

Základní složkou potravy kiviho jsou žížaly. V tomto směru je o samce, jehož domovem se stala Lešná, výborně postaráno. Zoo uzavřelo smlouvu s hned několika chovateli žížal. O svých 200 gramů žížal denně tak má novozélandský pták postaráno.

Expozice je vyvedená do nejmenších detailů. Včetně kamenů ze specializovaného lomu, které svou barvou a vzhledem velmi připomínají ty novozélandské.